Post reply Page 1 of 2 
19 Mar 2017, 19:41

Membru nou

IMPORTANT: Serverul 0.1 nu mai e valabil, a fost înlocuit de 0.3+.
Spoiler:
Am decis să fac un server de test până când apare RageMP 0.2, clientul actual de RageMP are mai multe probleme: iese când dai alt+tab, sunt puține native-uri și launcher-ul are bug-uri.

Descărcare RageMP 0.1 cu hotfix-uri (pentru pirați cu 1.36, nu merge pe clientul oficial):

Cum să instalați RageMP 0.1 :
0. Intraț în folderul jocului și ștergeți/mutați altundeva folderul Trainers.
1. Descărcați RageMP-ul cu hotfix-uri de mai sus și îl dezarhivați altundeva decât folderul jocului.
2. Intrați în launcher.exe și vă setați prima dată un nickname la Settings (doar nickname).
3. Intrați pe server, dacă nu vă găsește jocul precizați unde e instalat.

După ce intrați pe server o să va apară o notificare cu Windows Security Alert, dați alt+tab și allow ca să vă puteți conecta. (va ieși din joc la alt+tab, intrați din nou, v-ați conectat după ce a terminat de afișat Loading game models).

Image

Attachments:
Screenshot_7.jpg
Screenshot_7.jpg [ 143.2 KiB | Viewed 1477 times ]

MDN Javascript
20 Mar 2017, 23:05

Membru nou

Inițial mi se deschidea, dar după 15 sec in loading screen îmi zicea "GTA 5 has stopped working". Și în RageMP și în single.
Acum îmi dă eroarea 0xc00007b.
Ce sa fac?

21 Mar 2017, 00:15

Membru nou

Catzalu Jax wrote:
Inițial mi se deschidea, dar după 15 sec in loading screen îmi zicea "GTA 5 has stopped working". Și în RageMP și în single.
Acum îmi dă eroarea 0xc00007b.
Ce sa fac?

salutare,
În primul rând încearcă să rulezi RageMP cu Run as Administrator, mie nu îmi este necesar dar poate ție da.
Ce client de GTAV ai (ce versiune) ? Merge 100% cu clientul precizat pe forum în subiectul Descărcare GTAV, nu merge cu clientul oficial. Ai grijă să nu dai alt tab când se încarcă (apare RageMP Multiplayer loading). S-ar putea să meargă și cu clientul de pe FileList.

În plus șterge folderul Trainers din joc sau orice alt mod gen OpenIV.

EDIT: Dacă nu merge nici cu GTAVLauncher.exe să deschizi jocul instalează DirectX sau instalează driverul la placa video.
https://www.microsoft.com/en-gb/downloa ... px?id=8109

Ca să aflii versiunea jocului dai click dreapta pe GTAVLauncher.exe din folderul jocului și te duci la Details.
Image

Altcumva dacă ai AVG/Avira verifică și antivirusul, poate ți-a șters ceva fișier important.

MDN Javascript

21 Mar 2017, 17:25

Membru nou

Am script hook, probabil de asta nu mergea.
Il reinstalez acum, nu pot rezolva eroarea 0xc00007b. Nu ma lasa sa adaug fisierele care le-ai postat.

Edit: Nu merge nici asa. Am rezolvat cu 0xc00007b, acum imi zice GTA V has stopped working, cand vreau sa intru din RageMP...

Versiune:
Image

21 Mar 2017, 19:06

Membru nou

Catzalu Jax wrote:
Am script hook, probabil de asta nu mergea.
Il reinstalez acum, nu pot rezolva eroarea 0xc00007b. Nu ma lasa sa adaug fisierele care le-ai postat.

Edit: Nu merge nici asa. Am rezolvat cu 0xc00007b, acum imi zice GTA V has stopped working, cand vreau sa intru din RageMP...

Versiune:
Image

Ai o versiune mult prea veche, îți recomand să descarci GTA-ul de aici :
anunturi/download-gta-v-35gb-t29555.html

MDN Javascript

13 Apr 2017, 21:09

Membru nou

mie nu imi apare serveru de la CVL

[*]aSueRac Bilete Jucate !
Daca Vrei un Cont pe Unibet Unde joc eu ! Lasa-mi adresa de email . Si mesaj Cu " Vreau Cont Referal CvL Pentru Unibet !
Spoiler:

Image

20 Apr 2017, 18:59

Membru nou

aSueRac wrote:
mie nu imi apare serveru de la CVL

Nu este online, cel mai bun server pe care poți juca cu 0.1 la momentul actual e serverul [GTAVA]: Grand Theft Auto V Advanced (Rage Multiplayer) sau RAGE:MP Complex Freeroam.

Respectiv ragemp 0.1 nu rulează cu gta-ul oficial și lipsesc interioarele clădirilor. Deci așteptăm RageMP 0.2 care întârzie din cauza unui bug și care va avea tot ce este necesar pentru RP.

MDN Javascript

14 Jun 2017, 20:25

Membru nou

Folderul Trainers eu nu il am in fisiere, imi apare serveru cand dau connect ma baga in gta normal.

16 Jun 2017, 06:30

Membru nou

Crassus wrote:
Folderul Trainers eu nu il am in fisiere, imi apare serveru cand dau connect ma baga in gta normal.

salutare,
Ce windows ai și ce versiune la client ?
Folosește Run as Administrator.

MDN Javascript

16 Jun 2017, 08:51

Membru nou

Folosesc win 10 home, iar asta e versiunea download/ragemp_cvl-0.1h3.zip

Post reply Page 1 of 2 

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum